انتشار خبر راه‌اندازی خط بسته‌بندی اتوماتیک «FFS» در شرکت پتروشیمی غدیر در روزنامه ستاره صبح

اشاره: خط بسته‌بندي با کیسه FFS در شرکت پتروشیمی غدیر با هدف ایمن‌سازی محیط کار، رعایت استاندارهای زیست‌محیطی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، آخر ‌ماه آینده در این شرکت راه‌اندازي خواهد شد. همزمان نيز قرارداد راه‌اندازي خط جديد« جامبو» نیز در دستور کار مدیریت شرکت قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی غدیر به نقل از روزنامه ستاره صبح دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک جدیدی که شرکت غدیر در دست نصب و راه‌اندازی دارد در حوزه‌های زیست‌‌‌محیطی، ایمنی نیروی انسانی و صرفه‌جویی در بخش انرژی دارای ویژگی‌های منحصر به فرد است. بخشی از موارد عمده قابل توجه در خصوص دستگاه بسته‌بندی اتوماتیک با کیسه FFS و پوشش نهایی استرچ سرد که این شرکت در دست پیاده‌سازی دارد بدین شرح است. این دستگاه در زمینه آسان‌سازی و قابل اعتماد بودن اتوماسیون بسته‌بندی، کاهش هزینه‌های عمومی (تعمیر، نگهداری، نیروی انسانی، ضایعات، زمان خواب اپرا توری و تعمیر اتی، مواد اولیه و…)، ایجاد رویه یکنواخت بسته‌بندی در پروسه اطمینان از بازه وزنی بسته‌بندی، کاهش آلودگی محیط کار به خصوص در واحدهای تولیدکننده پودر، افزایش سرعت و نرخ بسته‌بندی دستگاه‌ها، افزایش دقت عملکرد دستگاه دارای مزیت ویژه نسبت به سلف خود است.ایمنی محیط کار یکی از دغدغه‌های جدی مدیریت شرکت پتروشیمی غدیر است و با توجه به اینکه نا ایمن و مستهلک بودن دستگاه بسته‌بندی قدیمی شرکت در گذشته باعث بروز آسیب‌های جدی برای پرسنل شده بود، مدیریت شرکت نوسازی خط بسته‌بندی رادر دستور کار خود قرار داد. به این جهت افزایش چشم‌گیر ایمنی در محیط کار، کاهش خطرات محیط کار به واسطه عدم تماس مستقیم اپراتورها با محصول، افزایش راندمان کاری، دسترسی بسیار آسان تعمیراتی و اپراتوری با تکنولوژی جدید مانیتورینگ و عیب‌یابی در کوتاه‌ترین زمان از دیگر ویژگی‌های خط جدید است و این خط به میزان بسیار بالا و اطمینان‌بخشی، آسیب‌های جسمی نیروی انسانی را کاهش
خواهد داد و در زمینه هزینه‌های تعمیرات صرفه‌جویی اقتصادی ارزشمندی را برای مجموعه ایجاد خواهد کرد.
در زمینه صرفه‌جویی در مصرف انرژی که یکی از مسائل مهم در واحدهای اقتصادی است نیز این خط به میزان قابل توجهی نسبت به خط قدیم دارای مزیت و برتری است. کاهش چشم‌گیر هزینه مصرف انرژی با عملیات stretch hooding، بهبود
چشم‌‌‌‌‌گیر راندمان زیست‌محیطی و مصرف انرژی، افزایش محسوس استانداردهای بسته‌بندی محصول نهایی برای عرضه به بازار داخلی و بین‌المللی از دیگر ویژگی‌های خط بسته‌بندی با کیسه FFS است که تا پایان شهریور راه‌اندازی خواهد شد.
پروژه آموزش پرسنل برای کار با خط بسته‌بندی جدید شرکت آغاز شد
به دنبال نیازسنجی‌های انجام شده از واحدهای بسته‌بندی، جهت کار با خط بسته‌بندی جدید شرکت و با نظر به اینکه بخش آموزش در ابعاد مختلف می‌تواند پیش نیاز و متضمن دست‌یابی به اهداف و موفقیت فعالیت‌های این واحد باشد، با فعالیت‌های مطالعاتی و تجربی نسبت به تدوین دوره‌های آموزشی متناسب با نیازمندی‌های نیروی انسانی فعال در این بخش اقدام شده است.
بر همین اساس شرکت پتروشیمی غدیر، پیش از نصب تجهیزات بسته‌بندی شرکت و با هدف ایجاد بستر فنی و اطلاعاتی لازم جهت بهره‌برداری و نگهداری از تجهیزات، برگزاری دوره‌های آموزشی جهت ارتقاء دانش فنی پرسنل جهت کار با خط بسته‌بندی جدید را در دستور کار خود قرار داده است.
دوره‌های آموزشی این حوزه در سه بخش شامل اصول روش‌های ایمنی و بهداشت صنعتی در واحدهای بسته‌بندی، اصول اپراتوری عمومی و تخصصی تجهیزات شرکت BAGLINE ایتالیا و اصول نگهداری و تعمیرات عمومی و تخصصی تجهیزات
شرکت BAGLINE ایتالیا تفکیک و برنامه‌ریزی شده است. متعاقب نصب و راه‌اندازی تجهیزات بسته‌بندی اتوماتیک این واحد در پتروشیمی غدیر دوره‌های آموزش تخصصی در طول شش‌ماه و با برنامه‌ریزی مشخص و در سطوح مختلف ادامه خواهد داشت و در پایان هر دوره با برگزاری آزمون و ارائه مدرک معتبر از شرکت BAGLINE ایتالیا ضمن تأیید صلاحیت دانش‌آموختگان، نفرات مستعد جهت تصدی چارت سازمانی این واحد شناسایی و معرفی می‌گردند. شرکت راپکو، بعنوان نماینده انحصاری شرکت BAGLINE ایتالیا در ایران به عنوان اولین شرکت در سطح کشور و با استفاده ازتوان و تخصصی داخلی اقدام به تدوین دوره‌های آموزشی تخصصی واحدهای بسته‌بندی نموده و ضمن برگزاری چندین دوره آموزشی در مجتمع‌های پتروشیمی سطح کشور نیاز این بخش از صنایع عظیم کشور را برآورده ساخته است.

 

 
دسته‌بندی تازه های شرکت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نوزده =