جلسه کارگروه PVC در شرکت پتروشیمی غدیر برگزار شد/پیشنهاد ایجاد هلدینگ PVC برای افزایش تأثیرگذاری در بازارهای منطقه

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی غدیر، روز چهارشنبه 11 مرداد 96 جلسه کارگروه PVC با موضوع بررسی بازار داخلی و خارجی و بررسی مقادیر عرضه محصول به صورت در شرکت پتروشیمی غدیر برگزار شد.

امین بیانک، رئیس دوره ای کارگروه ریاست جلسه را برعهده داشت و نمایندگانی از شرکت های تولید کننده PVC شامل شرکت پتروشیمی اروند، شرکت پتروشیمی آبادان، شرکت پتروشیمی بسپاران، خانم طهماسبی به نمایندگی از طرف صنایع پایین دستی NPC و مهندس سهاب زاده به نمایندگی از سوی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی در این جلسه حضور داشتند.

در ابتدای نشست کارگروه PVC دکتر مهرداد فیض پور، رئیس بازرگانی شرکت پتروشیمی غدیر، گزارش جامعی از بررسی و تحلیل بازار PVC در گذشته، حال و آینده این صنعت ارائه داد.

در این گزارش جامع اطلاعاتی در خصوص بررسی روند عرضه و تقاضای PVC در سیستم بورس (عرضه داخلی) و تحلیل روند قیمت در 4 سال گذشته، اطلاعاتی در خصوص پیش بینی وضعیت 6 ماه آینده بازار داخلی PVC با توجه به تجربیات و نتایج سنوات قبل، بررسی روند قیمت جهانی PVC در 4 سال گذشته و تحلیل وضعیت 6 ماه آینده در بازار بر اساس اطلاعات استخراج شده از (ICUS)، بررسی و تحلیل وضعیت و مقدار تولید شرکتهای تولید کننده PVC در جهان و وضعیت تولید جهانی تا سال 2018  و تحلیل و پیش بینی همکارانی که در سالهای آینده با توجه به ظرفیتها و پتانسیل های موجود به بازار PVC ورود خواهند کرد، ارائه شد.

این جلسه با موضوع بررسی وضعیت بازار داخلی و خارجی PVC در 6 ماهه اول سال 96، بررسی مقادیر عرضه محصول توسط شرکت ها برگزار گردید و رییس کارگروه در خصوص تنظیم تعاملات شرکت های پتروشیمی با صنایع پایین دستی اظهار داشت: بهترین راهکار برای حل مسائل بین شرکت های پتروشیمی و صنایع پایین دستی، ورود سیستم بانکی به مبادلات اقتصادی این دو مجموعه است.
وی در ادامه گفت: ما هیچ مخالفتی با فروش اعتباری نداریم و در تنظیم تعاملات بعدی با بانک ها از تمامی نیازهای بخش خصوصی جهت توسعه کسب و کارشان دفاع خواهیم کرد.

مهندس بیانک، تشکیل هلدینگ PVC را بهترین راهکار جهت هم افزایی و تأثیرگذاری شرکت های تولید کننده PVC در کشور و منطقه دانست و افزود: تشکیل هلدینگ PVC گامی بلند جهت تأثیرگذاری قوی تر بر بازار منطقه است و نباید از بازار کشورهایی مثل عراق که به سرعت در حال پیشرفت و توسعه است غافل شد.
مدیر عامل شرکت پتروشیمی غدیر اظهار داشت: در این روزها که از شرایط گرمای سخت در منطقه ویژه پتروشیمی در استان خوزستان فاصله می گیریم و طبیعتا نمودار تولید شرکت ها افزایش محصول را تجربه خواهد کرد باید ارزیابی مناسبی نسبت به عرضه محصول و تنظیم سیاست های فروش در پاییز و زمستان داشته باشیم.
جلسه کارگروه PVC انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با مصوبه پیگیری ورود بانکها به مبادلات شرکت های پتروشیمی و صنایع پایین دستی به کار خود پایان داد، ضمنا بنا شد تلاش های لازم جهت پیگیری تشکیل هلدینگ PVC نیز در دستور کار قرار گیرد.

 

 

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =