صادرات ٤٥ میلیون تن محصول پتروشیمی و مواد صنعتی به بازارهای جهانی

 

 • معاون طرح و برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت از صادرات ٤٥ میلیون تن محصول پتروشیمی و مواد صنعتی به ارزش ١٨ میلیادر دلار به بازارهای جهانی خبرداد.
 • به گزارش پتروشمی غدیر به نقل از شانا، حسین ابویی مهریزی دیروز (چهارشنبه، یکم دی‎ماه) در حاشیه بازدید از متانول کاوه در دیر استان بوشهر اعلام کرد: در هفت ماه نخست امسال ٢٨,٤ میلیون تن محصول پتروشیمی با افزایش یک درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال تولید شده است.

  وی افزود: در هفت ماه نخست امسال ٤٥ میلیون تن به ارزش ١٨ میلیارد دلار مواد صنعتی و پتروشیمی به خارج از کشور صادر شده که از نظر ارزشی ٧,٣ درصد و از نظر وزنی ٣٧.٣ درصد افزایش داشته است.

  معاون طرح و برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در این مدت به بخش صنعت و معدن ٧٨ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صورت استمهال و پول جدید داده شده و به دلیل این‌که این بخش پیشتاز در اقتصاد، اشتغال‌زایی و تولید ارزش افزوده و بخش مولد کشور است، پیگیر هستیم نظام بانکی سهم بیشتری به این بخش اختصاص بدهد.

  ابویی مهریزی گفت: سال گذشته ١٢٠ هزار میلیارد تومان به بخش صنعت و معدن در قالب استمهال و پول جدید تسهیلات پرداخت شد.

  وی در باره طرح‌های نیمه تمام در بخش صنعت، معدن و تجارت افزود: دغدغه دولت تکمیل طرح‌های نیمه تمام و بلوکه شده در راستای رونق و اشتغال‌زایی است که امسال پنج هزار و ٤٠٠ واحد تولیدی با پیشرفت ٦٠ درصد به بالا از تعهدها برای بهره‌برداری است که در ٩ ماه نخست سه هزار و ٨٦٨ واحد با سرمایه‌گذاری ١٧ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ٥٥ هزار نفر با انجام ٩٥ درصد از تعهد خود در بخش صنعت معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید.

  معاون طرح و برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در دولت تدبیر و امید ١٧هزار و٢٠٠ واحد طرح‌های ایجابی و توسعه‌ای با حجم سرمایه‌گذاری ٥٩ هزار میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ٢٦٧ هزار نفر به بهره‌برداری رسیده است.

  ابویی مهریزی گفت: سیاست کلی این است که از فکر، سرمایه، مدیریت و توان ایرانی با تعامل با دنیا استفاده شود و میزان ارزش افزوده در کشور بالا ببریم.

  شهرستان دیر در فاصله ٢٠٠ کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر واقع است.

 
دسته‌بندی اخبار پتروشیمی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 5 =