اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و رکورد بی سابقه تولید در یک سال

سرپرست برنامه ریزی شرکت پتروشیمی غدیر گفت: با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل انگیزه قابل توجهی برای کارکنان ایجاد شد به گونه ای که رکوردی بی سابقه در تولید در پتروشیمی غدیر را رقم زدند.

به گزارش روابط عمورمی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی غدیر اکبری،  سرپرست برنامه ریزی نیروی انسانی این شرکت در نهمین جلسه کارگروه تات به تشریح افتخارات این شرکت در سال 95 پرداخت و گفت: ثبت رکورد تولید PVC به میزان 122,262 تن در سال با رکورد تولید روزانه  Batch PVC 20 معادل 430  تن که روند تولید رو به بهبود است، کسب رتبه اول بهداشت در بین شرکت های  تاپیکو در منطقه ویژه اقتصادی و رتبه پنجم بهداشت در بین 22 شرکت منطقه ویژه اقتصادی، کسب مقام سوم المپیاد علمی آتش نشانان شرکت ملی صنایع پتروشیمی  از جمله افتخارات این شرکت در سال 95 است.

وی افزود: در حوزه مدیریت انرژی به همت همکاران واحدهای خدمات فنی و مهندسی  تعمیرات برق، نصب و راه اندازي بانکهای خازنی و حذف هزینه راکتیو برق با صرفه اقتصادي به میزان 2 میلیارد و 400 میلیون تومان در سال،

نصب و راه اندازی سیستم کلریناتور گازی جهت گند زدایی آب کولینگ تاور و Saving حدود 20 تا 25 متر مکعب بر ساعت آب RO با صرفه جویی در مصرف آب به میزان 1 میلیارد و 600 میلیون تومان در سال، اجرای بزرگترین اورهال طی 8 سال گذشته در سال 95 و اجرای طرح طبقه بندی مشاغل از دیگر افتخارات این شرکت است.

 سرپرست برنامه ریزی نیروی انسانی شرکت پتروشیمی غدیر در ادامه به گواهینامه های اخذ شده این شرکت اشاره کرد و گفت: اخذ گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات(ISO-27001) و استقرار سیستم های مدیریت آزمایشگاهی (ISO-17025)، مدیریت ارتباط با مشتریان(ISO-10001/10002/10004) از جمله گواهینامه های اخذ شده در این شرکت طی سال 95 است.

اکبری در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه طرح طبقه بندی مشاغل به معنای  دسته بندي مشاغلی كه دارای صفات و خصوصیات مشترک هستند، به تشریح اهداف اجرای این طرح پرداخت و گفت: سپردن کار به کاردان،  پرداخت مزد عادلانه، رعایت شرایط احراز شغل، مرتبط با وظایف و مسئولیتها،  یکنواخت نمودن مزد شغل کلیه شاغلین یک گروه شغلی در چهارچوب یک جدول مزد،  پیشگیری از اعمال نظرهای شخصی از جمله اهدف اجرای این طرح است.

وی اضافه کرد: کاهش شکایات و نارضایتی ها که تا قبل از اجرای این طرح با گلایه مندی بسیار کارکنان مواجه بودیم، بهبود روابط و  مجهز شدن به سیستم طبقه بندی مشاغل به تهیه بودجه پرسنلی کمک شایانی میکند و این موضوع از دیگر اهداف اجرای این طرح در شرکت پتروشیمی غدیر است.

با اجرای طرح طبقه بندی شغلی امکان طراحی کار راهه های شغلی در شرکت فراهم می گردد و این امر توسعه و تجهیز منابع انسانی را بیش از قبل تسهیل می کند.

سرپرست برنامه ریزی نیروی انسانی شرکت پتروشیمی غدیر در ادامه به تشریح چهارمرحله طراحی و پیاده سازی طرح طبقه بندی مشاغل که در صنایع و کارگاه ها پیاده می شود پرداخت و گفت:  مرحله اول : مشاغل برشی به معنای شکستن یک فعالیت به اجزا مختلف آن و طراحی شغل برای هر جزء، مرحله دوم  به معنای همگن سازی مشاغل  دسته بندی مشاغل بر اساس عوامل تشکیل دهنده شغل دو مرحله اول طراحی و پیاده سازی طرح طبقه بندی مشاغل است.

اکبری ادامه داد: مرحله سوم که همان جداسازی پست از شغل  است شامل خارج سازی امتیاز شرایط کار و سرپرستی از امتیاز شغل می باشد و مرحله چهارم به معنای مهارت محوری  و به منظور ایجاد ارتباط میان طرحهای طبقه بندی مشاغل با بهره وری است از دیگر مراحل طراحی و پیاده سازی طرح طبقه بندی مشاغل در این شرکت است.

اکبری اظهار داشت:  نتایج نظرسنجی از کارکنان در سال 94 حاکی از نارضایتی پرسنل به علت وجود پراکندگی در حقوق و عدم وجود نظم در ساختار حقوق و دستمزد بود و لزوم ساختارمند کردن حقوق و دستمزد پرسنل را به صورت جدی نشان می داد. همین امر موجب شد از زمان مدیریت قبل برنامه ریزی برای اجرایی نمودن طرح طبقه بندی مشاغل آغاز شود اما به علت وجود مشکلات مالی در شرکت امکان اجرایی شدن آن محقق نشد.

وی در پایان طرح طبقه بندی مشاغل را عاملی برای ایجاد انگیزه در پرسنل و ثبت رکورد بی سابقه پتروشیمی غدیر در تولید دانست و گفت: با روی کار آمدن مجموعه مدیریت جدید رایزنی های مختلفی از سوی مدیر عامل محترم برای اجرای این طرح انجام شد که پس از اخذ موافقت های نهایی اجرای این طرح به مدت 6 ماه به طول انجامید و با اجرای آن انگیزه قابل توجهی برای کارکنان ایجاد شد به گونه ای که رکوردی بی سابقه در تولید در پتروشیمی غدیر را رقم زدند.

 

دسته‌بندی تازه های شرکت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =