مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی غدیر برگزار شد+تصویر

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی غدیر، مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، روز شنبه 24 تیرماه 96 با حضور اکثر نمایندگان صاحبان سهام شرکت، اعضای هیئت مدیره و نمایندگان موسسه حسابرسی در محل سالن اجتماعات شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی  تأمین(تاپیکو) برگزار شد.

با توجه به احراز حد نصاب قانونی و اعلام رسمیت جلسه، آقای اسلام خسروی به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین(تاپیکو)، به عنوان رئیس مجمع، آقای رضا توکلی بنیزی به نمایندگی از طرف شرکت پتروشیمی آبادان به عنوان ناظر مجمع، آقای علیرضا بنی اسد به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی به عنوان ناظر مجمع و آقای امین بیانک مدیر، عامل شرکت به عنوان منشی مجمع جلسه را آغاز نمودند.

پس از انتخاب هیئت رئیسه و تأیید رسمیت جلسه، دستور جلسه توسط مهندس بیانک بشرح ذیل قرائت گردید.

استماع گزارش هیئت مدیره و حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص عملکرد و صورتهای مالی سال مالی منتهی به انتهای اسفند 95، بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به صورتهای مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ 30 اسفند 95، صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به 30 اسفند 95 و اتخاذ تصمیم نسبت به تقسیم سود عملکرد سال 95، تعیین حقو حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره برای سال مالی 96، انتخاب بازرس قانونی و حسابرس مستقل برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 96 و تعیین حق الزحمه ایشان، تعیین روزنامه کثیرالانتشار جهت درج آگهی های شرکت، انتخاب اعضای هیئت مدیره شرکت از جمله مصوبات جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت پتروشیمی غدیر بود.

آقای اسلام خسروی، عضو هیئت مدیره و معاون مالی و تامین منابع شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین(تاپیکو)، در جلسه مجمع عمومی پس از استماع بخشی از گزارش های حسابرس در خصوص برخی پرونده های حقوقی شرکت پتروشیمی غدیر که عموما سنواتی و مربوط به گذشته بوده است اظهار داشت: این موضوع تنها مشکل شرکت غدیر نیست و بیش از 80 درصد شرکت های مجموعه ما با پروند های مربوط به سالهای قبل درگیرند.

وی همچنین از روند رو به رشد شرکت پتروشیمی غدیر اظهار خرسندی کرد و اظهار امیدواری کرد با پیگیری مدیریت شرکت پتروشیمی غدیر برخی مشکلات رسوب شده در شرکت از سالهای قبل که در دستور کار مدیر عامل قرار گرفته اند به زودی مرتفع گردند.

مهندس امین بیانک در جلسه مجمع عمومی سالانه شرکت اظهار داشت: برخی حقوق نیروی انسانی در شرکت پتروشیمی غدیر از آغاز به کار شرکت پرداخت نشده بود که ما در سال گذشته در قالب طرح طبقه بندی مشاغل این حقوق معوق را به پرسنل پرداخت کردیم.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی غدیر همچنین اظهار داشت: پیگیری برخی الزامات محیط زیستی حیاتی شرکت در سال جدید به صورت جدی در دستور کار قرار دارند و برنامه ریزی شده مشکلات زیست محیطی شرکت برطرف گردند.

وی گفت: جابه جایی ساختمان آتش نشانی و ایجاد ایمنی در این واحد حیاتی، تغییر و تحول در ساختمان اداری شرکت از دیگر برنامه های اساسی مدیریت شرکت در سال جاری است.

مهندس بیانک خاطرنشان ساخت: شرکت پتروشمی غدیر تا رسیدن به استاندارهای صادرات محصول به اروپا فاصله زیادی ندارد و با حمایت مجموعه مدیریت محترم تاپیکو این مهم محقق خواهد شد.

مدیر عامل شرکت پتروشیمی غدیر از بدو ورود به این شرکت اصلاح ساختار در چند حوزه را در دستور کار خود قرار داد که  بخشی از این اقدامات و برنامه ها بدین شرح اند.

توجه به امر تحقیق و پژوهش از جمله برنامه های اصلی شرکت غدیر در سال 95 بود. در اواسط سال 95 در جلسه کميته تحقيق و توسعه شرکت موضوعات و اولویتهای پژوهشی شرکت در سال 95 مورد بازنگری قرار گرفت و  دکتر مهرداد گرمسیری، مدیر برنامه ریزی شرکت با اشاره به اهميت موضوع R & D در صنعت و اهميت آن در مديريت شرکت، يکي از برنامه هاي اصلي مديريت شرکت را توجه به مقوله تحقيق و توسعه عنوان کرد و خبر داد که در همين راستا مدیریت شرکت به دنبال آن است تا در اصلاحيه بودجه 95 سهم بیشتری به تحقيق و توسعه اختصاص بدهد، چرا که مجموعه مدیریت شرکت معتقد است عمليات و يا برنامه اجرايي نياز به پژوهش و بررسي علمي و تخصصي دارد تا بتواند در مديريت هزينه ها و افزايش راندمان مؤثر واقع شود.

در راستای حمایت از نیروی کار به عنوان یکی از سرمایه های ارزشمند هر واحد تولیدی، اقدامات ارزشمندی در سال 95 صورت گرفت. اجرایی نمودن طرح طبقه بندی مشاغل، اعطای وام با سود 4 درصد به چهارصد نفر از کارکنان از جمله اقدامات شرکت برای حمایت از نیروی انسانی خود بود.

در جلسه ای که در دی ماه 95 با حضور معاون نظارت بر شرکت های تاپیکو در شرکت پتروشیمی غدیر برگزار شده بود ایشان اعلام نموده بود: هنر مدیریت آقای بیانک در این بود که یک تیم منسجم را با همدلی و اتحاد برای تولید ثروت بکار گرفت  و مدیران جدید شرکت موفق شدند، از دل یک واحد زیان ده، 50 میلیارد سود را برای مجموعه محقق کنند.

وی همچنین گفته بود، قبل از ورود تیم مدیریتی جدید به مجموعه غدیر، بحث فروش و واگذاری شرکت، به عنوان یکی از اولویت های اصلی هلدینگ تاپیکو، به صورت جدی در میان مدیران  ارشد مجموعه مطرح بوده است اما پس از استقرار تیم مدیریتی جدید و با تغییر و تحولاتی که ایجاد شده است موضوع واگذاری شرکت غدیر از دستور کار هلدینگ خارج شده است و در واقع این موضوع از لیست دغدغه های مدیران ارشد تاپیکو خارج شده است.

در تیرماه 95 با حمایت شرکت پتروشیمی غدیر از دانش داخلی پوشش دهی تفلون برج اسکرابر برای اولین بار توسط نخبگان جوان در کشور انجام شد. این پوشش دهی به لحاظ  شاخص های مقاومت و کاهش هزینه در مقایسه با نمونه خارجی آن جزو کالاهای خاص و استراتژیک محسوب می شود. این برج اسکرابر واحد تولید شده در کشور به ارتفاع 22 متر و قطر 2/3 متر می باشد که نقش آن حذف اسیدیته بوده و تا ارتفاع 11 متر از پایین دارای لاینینگ تفلون می‌باشد. در انجام این پروژه که به همت یک شرکت دانش بنیان داخلی و با حمایت شرکت پتروشیمی غدیر انجام شده نهایت تلاش به عمل آمد تا  محصول نهایی کاملا مطابق با استانداردهای جهانی و با انجام تمام تست های مورد نیاز انجام شود.

 
دسته‌بندی تازه های شرکت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 11 =