ورود پتروشیمی غدیر به فرابورس

نشست خبری بررسی ظرفیت های شرکت غدیر در فرابورس

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی غدیر، صبح امروز نشستی در فرابورس ایران به مناسبت تشریح ظرفیت‌های شرکت پتروشیمی غدیر برگزار شد.

 

در این نشست بهنام محسنی، معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران درباره مشخصات عرضه این شرکت در فرابورس، گفت: سهام شرکت ۱۳۰۰ میلیون سهم بوده که از این تعداد حدود ۱۳۰ میلیون سهم قابل عرضه است.

 

محسنی افزود: این سهام به روش ثبت سفارش با دامنه قیمتی ۱۶۵ تا ۱۷۰ تومان عرضه می شود.

 

امین بیانک – مدیرعامل پتروشیمی غدیر – در ادامه این جلسه بیان داشت: پتروشیمی غدیر یکی از شرکت‌های تولید کننده pvc بوده و توانسته با عبور از تولید اسمی این سهم را در فرابورس عرضه کرده و تلاش ها در جهت پایداری خود، در تولید را به ثبت برساند.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه میزان تولید شرکت چقدر بوده است، اظهار کرد: سال های گذشته در چنین روزی حداکثر بین ۲۶ تا ۲۷ تن تولید داشته ایم که با تلاش مجموعه توانسته ایم میزان تولید را به ۳۴.۵ تن برسانیم.

 

بیانک با اشاره به میزان سود آوری شرکت، یادآور شد: مشکل ما در سال ۱۳۹۴ و قبل از آن، نبود اتیلن در تولید بوده که به همین دلیل میزان سوددهی کاهش یافته و از ابتدای سال ۱۳۹۵ که کارخانه را تحویل گرفته ایم مشکل آن عدم زنجیره تولید کامل بوده و تجهیزات آن مستهلک و از بین رفته بود.

 

​پتروشیمی غدیر، نقطه تعادل بازار ایران با تولید ۱۲۰ هزار تن​

 

مدیرعامل پتروشیمی غدیر با بیان اینکه با ۱۲۰ هزار تن تولید نقطه تعادل بازار ایران هستیم، گفت: حاشیه سود ما پایین است زیرا کارخانه به تعمیرات نیاز داشته و سود چندانی حاصل نمی شد.

 

وی اضافه کرد: با جلب رضایت سهامداران تعمیرات را انجام داده و اینکه به خاطر تعمیرات انجام شده مارجین سود پایین بیاید، طبیعی است.

 

وی ادامه داد: برنامه ریزی در جهت صادرات ۵۰ تا ۶۰ درصد فروش صورت گرفته و بازار مبنای هدف را ترکیه، افغانستان، عراق و برخی از کشور های آفریقایی قرار داده ایم اما با اتفاقاتی پیش آمده، همه فروش مان را تنها از طریق عراق می توانیم به سایر کشورها و نقاط دنیا بفروشیم.

 

بیانک افزود: با توجه به دلار ۴۲۰۰ تومان توانسته ایم اجناس تولیدی را به جای ۸۰۰ دلار به ۱۱۰۰ دلار به فروش برسانیم.

 

مدیرعامل پتروشیمی غدیر در پایان با اشاره به زمانی که وی در این مجموعه نبوده، گفت: از بحث‌های جدی که در گذشته شرکت را به نابودی کشانده می توان خریداری کاتالیست‌ها با قیمت بسیار بالا را نام برد که امروز این بحران ها را پشت سر گذاشته و به جایگاه مناسبی رسیده ایم.

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + نه =