مهم ترین دستاورد پتروشیمی غدیر مدیریت جامع است/ مفاهیم تعالی متمایز از مفاهمی توسعه است

قائم مقام مدیر عامل پتروشیمی غدیر گفت: مهم ترین دستآورد این شرکت دستیابی به مدیریت جامع است. چرا که توانسته به تمام امور توجه داشته باشد و به تمامی اهداف خود رسیدگی کند.

دکتر گرمسیری قائم مقام مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر در نهمین جلسه کارگروه تات به میزبانی این پتروشیمی با تأکید بر توجه به محیط پیرامون در حوزه تعالی اظهار کرد: در حوزه تعالی همواره بر توجه به مسولیت نسبت به محیط پیرامون تأکید شده است چرا که این موضوع تضمین کننده کیفیت امور است. متأسفانه در مفهوم توسعه تمرکز تنها بر رشد و پیشرفت بوده و نسبت به محیط پیرامون بی توجهی شده است.

وی افزود:  در حوزه تعالی باید در ذیل مفهوم رشد، به منافع همه انسان ها و در رأس آن ها مسائل زیست محیطی در صنعت پتروشیمی توجه ویژه شود و همین عامل مفاهیم مدیریتی را انسانی تر کرده است.

قائم مقام مدیر عامل پتروشیمی غدیر در ادامه با تأکید بر توجه به مفاهیم انسانی در حوزه مدیریت گفت: تصور می شد در دوره مدرنیسم و پست مدرنیسم هرچه به جلو پیش می رویم از مفاهیم انسانی فاصله گرفته و بیشتر درگیر مسائل سخت افزاری می شویم. اما خوشبختانه با هوشمندی دست اندرکاران حوزه مدیریت کیفیت به این مسئله توجه ویژه ای شده و فرآیندها رنگ و لعاب انسانی تر به خود گرفته اند.

گرمسیری اضافه کرد: این مسئله زمانی اهمیت ویژه ای پیدا می کند که در کشوری مانند ایران باشد. چرا که مدعی هستیم نگرش ما بیشتر معنا گر است  تا اینکه توجه صرف به رشد و توسعه باشد. از این رو تعالی سازمانی از این منظر مورده توجه ویژه می باشد.

وی ادامه داد: اگر اجزای توسعه با کنایه توسط برخی سیاست گذاران مورد نقد قرار می گیرد و یا گاهی نگاه استکبار دیده می شود اما در حوزه تعالی سازمانی چون توجه ویژه ای نسبت به همه مسائل شده است، نقدی وارد نیست و اگر وارد باشد جای حداقلی را به خود اختصاص می دهد.

قائم مقام مدیر عامل پتروشیمی غدیر در ادامه با تأکید بر لزوم توجه به مسائل دینی در مفاهیم مدیریتی گفت: در کشور ایران حوزه سیاست و مدیریت با تعالیم دینی عجین شده است و یکی از راه های موفقیت در سیاست گذاری برای حرکت رو به جلو و تسهیل امور، تفصیل مسائل دینی برجسته است که بتوان با استخراج این مفاهیم موانع طبیعی پیرامون خود را به حداقل برسانیم.

این مسوول با تأکید بر لزوم توجه به توسعه سیستمی خاطرنشان کرد: زندگی امام علی (ع) که نماد زهد، ساده زیستی و دوری از دنیا دوستی است، نمونه بارز یک فرد توسعه گراست و همواره به ارتقای سطح معیشت، جلب سرمایه گذار و توجه به حقوق شهروندی  توصیه می کرد. بنابراین در انجام مسولیت های خود باید توسعه سیستمی را در دستور کار خود قرار دهیم و به تمام جوانب امر بپرازیم و این همان مفهوم مدیریت جامع کیفیت امروزی است.

گرمسیری افزود: اگر دلایل به سرانجام نرسیدن برخی سیاست ها را بررسی کنیم، روشن می شود که ریشه در بی توجهی نسبت به مدیریت سیستمی دارد. از این رو توجه به مدیریت سیستمی موضوع بسیار مهمی در تعالی سازمانی است و در صورت تحقق این امر، هنر واقعی مدیریت به نمایش گذاشته می شود.

قائم مقام مدیر عامل پتروشیمی غدیر در پایان مهم ترین دستاورد شرکت پتروشیمی غدیر را، مدیریت جامع عنوان کرد و گفت: با روی کار آمدن مجموعه مدیریتی جدید، مهم ترین دستآورد این شرکت دستیابی به مدیریت جامع است. چرا که توانسته به تمام امور توجه داشته باشد و به تمامی اهداف خود رسیدگی کند. ان شالله با تداوم این کارگروه و به اشتراک گذاشتن تجارب مدیران تعالی منطقه شاهد تعالی بیشتری باشیم.

 

 
دسته‌بندی تازه های شرکت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − چهار =