پتروشیمی غدیر، پیشگام در ثبت الکترونیکی معاملات در سامانه ثامن

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی غدیر ، بر اساس نگاه مثبت مدیریت مجموعه در خصوص تحول در تمام حوزه های تولید، فروش، نیروی انسانی و…، همکاران واحد فروش، گمرک و مالی شرکت با تبعیت از این سیاست مدیریت شرکت، تلاش و ممارست جدی در راستای اجرای سیاست های مجموعه به کار بردند.

پس از ابلاغ بخش نامه شماره 39424 گمرک جمهوری اسلامی ایران و بخشنامه شماره 1232 سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در خصوص توافقات به عمل آمده فی مابین ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گمرک ایران، ثبت اطلاعات معاملات شرکت در سامانه ثبت الکترونیکی معاملات نفتی (ثامن) با جدیت آغاز گردید و شرکت پتروشیمی غدیر جزو اولین شرکت های منطقه ویژه بوده که اطلاعات خود را در این سامانه به ثبت رسانید.

سال گذشته سامانه ثامن جهت «ثبت الکترونیکی معاملات نفتی و پتروشیمی» از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا معرفی شد و به گفته حامد سطانی نژاد، مدیر عامل بورس کالای ایران، این سامانه با هدف ایجاد شفافیت و کاهش مفاسد اقتصادی طراحی گردیده و قرار است از آن به عنوان محملی برای تأمین و تکمیل حوزه شفافیت در معاملات فرآورده های نفتی و پتروشیمی استفاده شود.

به گزارش نیپنا، مدیرعامل بورس کالای ایران درباره سامانه ثامن که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز متولی آن است، اظهارکرد: سامانه ثامن به معنای ثبت الکترونیکی معاملات نفتی و پتروشیمی است و براساس قوانین مصوب مجلس و آیین نامه ای که درهیات دولت تدوین شده، قرار است بر نحوه انجام معاملات کالاها به خصوص کالاهایی که فرآورده های نفتی و پتروشیمی محسوب می شوند، نظارت صورت بگیرد تا ازقاچاق کالاها ومحصولات جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گمرک ایران ،سازمان امور مالیاتی، شرکت بورس کالای ایران و شرکت های پتروشیمی به عنوان بازوهای اجرایی این سامانه همکاری و فعالیت خواهند کرد.
مدیرعامل بورس کالا ادامه داد: معامله های محصولات پتروشیمی در بورس کالا شفاف است و با نظارت کامل انجام می شود و اطلاعات معامله با هدف شفافیت در فعالیت های اقتصادی در اختیار ستاد مبارزه با قاپاق کالا و ارز قرار خواهد گرفت.

 

دسته‌بندی تازه های شرکت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =