دستاوردی دیگر از متخصصان پتروشیمی غدیر

تعمیرات در حین تولید 115 درصدی

https://www.gpc.ir/fa/news/122
ویژگی‌ منحصر به فرد پروژه رفع موانع و گلوگاه های تولید ، اجرای برنامه تعمیراتی بدون توقف و کاهش تولید بوده که با حضور تیم‌های متخصص عملیاتی این پروژه با حداکثر بهره وری و بدون حادثه انجام شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی غدیر، با اشاره به اجرای یکی از بزرگترین پروژه‌های رفع موانع و گلوگاه های تولید سال‌های اخیر پتروشیمی «غدیر»، این پروژه به صورت ضربتی، بدون کاهش و توقف تولید، امکان تولید بالاتر از ظرفیت اسمی در غدیر فراهم شده است.

تعویض و نوسازی سه دستگاه مبدل واحد «وی.سی.ام» وینیل کلراید منومر و بازسازی یک دستگاه مخزن ذخیره سازی که علاوه بر این با اجرای برنامه‌ای 10 روزه، عملیات شستشو و تعمیرات هفت راکتور واحد «پی.وی.سی» و رفع نشت و شکستگی لاین خروجی راکتورها هم بدون حادثه و با استفاده از توان کارشناسان داخلی پتروشیمی غدیر با موفقیت انجام شده است.

با اجرای برنامه شستشو و تمیزکاری، افزایش ریت انتقال حرارت در درون راکتورها متوقف و با کاهش زمان انجام واکنش، تولید روزانه در زنجیره «پی.وی.سی» افزایش یافته است و با اجرای این پروژه رفع موانع تولید، میزان شارژ خوراک «وی.سی.ام» هم از 24 به بیش از 26 تن افزایش یافته که این فرآیند زمینه ساز افزایش تولید «پی.وی.سی» پتروشیمی غدیر شده است.

همچنین، صرفه جویی و مصرف بهینه کاتالیست و کاهش به میزان قابل توجه مصرف آب کولینگ از دیگر دستاوردهای فنی اجرای پروژه رفع موانع تولید به شمار می رود که زمینه افزایش سودآوری پتروشیمی غدیر خواهد شد.

یکی دیگر از ویژگی‌های پروژه رفع موانع و گلوگاه های تولید اجرای برنامه تعمیراتی بدون توقف و کاهش تولید بوده که با حضور تیم‌های متخصص عملیاتی و درایت مدیرعامل شرکت این پروژه با حداکثر بهره وری و بدون حادثه انجام شد و با توجه به ظرفیت اسمی تولید «پی.وی.سی» در پتروشیمی غدیر که 360 تن در روز بوده هم اکنون با اجرای این پروژه تولید تا سطح 413 تن در روز به پایداری رسیده که معادل 115 درصد نسبت به ظرفیت اسمی این زنجیره «پی.وی.سی» صنعت پتروشیمی است.

بر اساس این گزارش، اجرای پروژه رفع موانع تولید، برای نخستین بار در سال 1400 تولید پایدار و مستمر روزانه 413 تن به ثبت رسیده که امیدواریم با ادامه وضع موجود پایداری تولید از نسبت‌های فعلی عبور کند.

گفتنی است، شرکت پتروشیمی غدیر از ظرفیت تولید سالانه 270 هزار تن محصول شامل 120 هزار پلی‌وینیل کلراید «پی.وی.سی» و 150 هزار تن «وی.سی.ام» وینیل کلراید منومر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی «بندرماهشهر» برخوردار است.
۱۰ آذر ۱۴۰۰
تعداد بازدید : ۸۰۴
کد خبر : ۱۲۴
کلیدواژه ها: تعمیرات تولید غدیر پی وی سی

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.